ScotchBlue Original Painter's Tape 2090-24EC3, 0.94" x 60 yd (24mm x 54,8m), 3 rolls per packk
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
UPC:
Shipping:
Calculated at Checkout
Free Shipping Available::
Quick Contact::
(Text) (877) 627-3669 or (Email) support@apdindustrial.com
Effective Date::
2026May
Lead Time::
Adding to cart… The item has been added
Product Overview
3M Stock#: 7100195686; 3M Legacy Stock#: 70009109193; 3M Catalog#: 2090-24EC3; Sales UPC: 00076308911447; Stock Type: Standard; Mfg Suggested Lead Time (In Days): 2; 1 Unit in Cart Represents: 8 Pack; 3M Minimum Order Qty: 8 Pack; 3M Incremental Order Qty: 8 Pack (if you intend to place more than a qty of 1 in the cart and 3M minimum order qty and incremental order qty is not the same, please contact us prior to ordering); Consumer UPC: 00076308911447; Inner UPC: NA; Shipper UPC: 50076308911442; Weight Unit and Weight: Pack 1.003 (US pound); Shelf Life: N/A; Country of Origin: USA; ECCN Number: EAR99; Harmonizing Code: 4811412100; Transport Protective Service: PROTECTIVE SERVICE NOT REQUIRED; Ground Transportation (US DOT, 49 CFR): NOT REGULATED; Vessel Transportation (US DOT, 49 CFR): NOT REGULATED; International Air Transport Association: NOT REGULATED; International Maritime Organization: NOT REGULATED; Product Description: ScotchBlue™ Original Painter's Tape is a multi-surface tape that can stay on surfaces for up to 14 days and then removes easily without leaving any sticky residue behind.